Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay’da konuştu

Her Tarafta Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Suriye’deki muhalifler iyi niyetli. Suriye’nin bölünüp parçalanmasına aleyhinde olan muhalifler ve bununla beraber İran, Türkiye ve Suriye yönetimi, bir an evvel bayan ve çocuk kanının akmasını durdurmak için masaya oturmalı.” dedi.

Erbakan, kentteki nikah salonunda düzenlenen “Anadolu Buluşmaları” programında Suriye’deki iç savaşı değerlendirdi.

Suriye’de akan kanın bir an önce durdurulması gerektiğini belirten Erbakan, “Bugün Suriye’de halen bayan ve çocuk kanı akmaya devam ediyor. böylece bu kanın akmasını en ivedi şekilde durdurmamız, bu savaşın bir lahza evvel durması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz lüzumlu.” diye konuştu.

Erbakan, Suriye’yi de Irak gibi bölüp dağıtmak isteyen devletler olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Suriye’nin kuzeyinde ve Irak’ın kuzeyinde, İsrail kuklası ‘teröristan devleti’ kurmak isteyen Amerika’yı, Amerikan ajandasını buradan kovup atmamız mutlaka şarttır. Amerikan ajandasından ne milletimize ne İslam alemine ne Suriyelilere, hiç kimseye hayır gelmez. bununla beraber yeniden burada öteki bir sömürgeci şiddet olan Rusya’yı bu denklemin dışına itmemiz gerekiyor.

Suriye’deki muhalifler iyi niyetli. Suriye’nin bölünüp parçalanmasına karşı olan muhalifler ve bununla beraber İran, Türkiye ve Suriye yönetimi, bir an evvel kadın ve çocuk kanının akmasını durdurmak için masaya oturmalı.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay'da konuştuYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay'da konuştuYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay'da konuştuYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay'da konuştu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Salim Taş

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *