Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz’dan ‘salon muhalefeti’ eleştirisi Açıklaması

Buluş Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Mutlaka bir yiyecek bankası kurulmalı. Bu banka, herkese eşit şekilde ihtiyacı olan gıdayı vermelidir.” dedi.

Yılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 2021 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerine bugün başlanacağını anımsatarak, bütçede 2021 yılında 245 milyar lira açık öngörüldüğünü söyledi.

Hükümetin yeni alıcı koronavirüs salgınını, ekonomiyi, eğitimi ve adaleti fena yönettiğini öne süren Yılmaz, “Vatandaşın durumu içler acısı.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de muhalefetin, “salon muhalefeti” yaptığını savunan Yılmaz, “Muhalefet halktan kopuk, halkın hiçbir gerçeğine uyamayan, işlevsiz, kapasitesiz ve bomboş bir muhalefet. Kendinize gelin. Sağlık Bakanı yalan söylüyor, Milli Eğitim Bakanı yalan söylüyor, Adalet Bakanı yalan söylüyor. Kimse çıkıp iki sözcük doğru laf edemiyor, edeni de ‘vatan haini’ ilan ediyorlar.” diye konuştu.

Yılmaz, iktidar ve muhalefetin birbirinin kopyası olduğunu, siyasette aralıksız aynı gündemin tartışıldığını savunarak, şöyle devam etti:

“Değil efendim Kılıçdaroğlu korkuyormuş… Korkuyorsan niye siyaset yapıyorsun? Çekil git. Burası korkan adamın yeri değildir. İşten atılıyor millet. Kafeler kapanmış, restoranlar kapanmış, millet aç susamış, sen kendinden korkuyorsun. Sen kendinden korkarsan millet daha artı korkar. Kurgulu ittifaklara ayıracağın zamanı millete ayırsaydın, milletin reel sorunlarının ne olduğunu zaten anlardın. İnsanlar patlama noktasına gelmiş artık. TBMM tiyatro salonu olmuş. ‘Kabul edenler, etmeyenler meclisi’ oldu. Bağımsızlık koşulsuz sarayındır, oradan denetim sağlanıyor. Muhalefet kukla. Dış destekli, yabancıların kontrolüne geçmiş, hiçbir işle ilgilenmeyen basit, kapasitesiz, ayrıntılarıyla halktan kopuk.”

Ekonomiyi canlandıracak paketlerin olması gerektiğini dile getiren Yılmaz, kuytu gelirli vatandaşların vergiden muaf tutulması gerektiğini belirtti. Yılmaz, “Mutlaka bir yiyecek bankası kurulmalı. Bu banka, herkese eşdeğer şekilde ihtiyacı olan gıdayı vermelidir. Türkiye’nin dışarı gidecek herhangi bir kuruşunun da engellenmesi gerekmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / İsmail Çimen

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *